Prsti na rokah imajo največ živčnih končičev, zato mravljinčenje ni redek pojav. Četudi mravljinčenje največkrat ni razlog za preplah, pa strokovnjaki svetujejo, da čim prej odkrijte vzrok, zakaj do tega prihaja. Na tak način boste lahko težavo tudi lažje odpravili, saj je lahko zelo nadležna, sploh, če se vam ponavlja pogosto.
Če imate poleg mravljinčastih prstov še bolečine, vam je slabo, ste delno paralizirani, izgubljate zavest, ne morete govoriti, nimate orientacije, pa je to znak za paniko. V tem primeru morate takoj poklicati pomoč zdravnika
Vzroki mravljinčenja v prstih
Vzroki so lahko različni, pogosto se to dogaja zaradi dolgotrajnega sedenja, če dolgo stojite ali ležite. Vzrok lahko leži v slabši prekrvavitvi, lahko prihaja do tega zaradi pritiska na določen živec, zaradi poškodbe živca.
Bolezni
Mravljinčenje v prstih je lahko tudi znak bolezni, kot so sladkorna, multipla skleroza, migrena, srčna ali možganska kap. Do mravljinčenja pa lahko prihaja tudi zaradi pomanjkanja vitaminov in mineralov, zaradi kajenja ali prepogostega pitja kave.