Do zanimivega razkritja so prišli znanstveniki, ki so ugotavljali, zakaj so ljudje, ki delajo na vrtu, v sadovnjaku in drugje, kjer so v stiku z zemljo, bolj sproščeni, dobre volje in pozitivni. Odkrili so, da je v zmelji bakterija, ki se imenuje mycobacterium vaccae in med delom na vrtu jo vdihujemo. O tem so pisali v strokovni literaturi Gardening know how.
Bakterija naj bi imela podobne lastnosti in vpliv na naše počutje kot zdravilo prozac, ki pomaga, da se serotonin sprošča v večjih količinah. To je hormon sreče.
PREBERITE TUDI: Nasvet za bujne in cvetoče cvetlice: zalivanje rož s kvasom (trik ambasadorke Jožice)
Tako so znanstveniki prišli do ugotovitve, da je zemlja naravni antidepresiv. Nič nenavadnega ni, da narava zdravi. Samo pomislimo, kako se počutimo, ko smo ji bližje. Ljudje uživamo na soncu, v gozdu, na sprehodu, na delu na vrtu. Narava, ki nas obkroža je zdravilna in to je dejstvo.
Je pa študija pokazala tudi, da delo in stik z zemljo zelo ugodno vpliva na ljudi, ki so hudo bolni, ki imajo raka in hujše težave z depresijo.
Radi delate na vrtu in se sprehajate v naravi? Kar nadaljujte s tem, še večkrat si vzemite čas in bodite v stiku z naravo. To krepi tudi imunski sistem.