Če se hormonsko ravnovesje poruši, lahko pride do slabšega počutja, do slabšega zdravja, kasneje pa tudi do različnih bolezenskih stanj.
Hormonsko neravnovesje vpliva na naše telo, na našo psiho, pogosto pa je tudi krivec za nastale zdravstvene težave. Mnogokrat traja dlje časa, da se odkrije pravi vzrok hormonskega neravnovesja ter da se ga odpravi oziroma ustrezno ukrepa, piše spletni portal stil.kurir.rs.
Da do hormonskega neravnovesja sploh pride, je več krivcev, med glavnimi pa so staranje, stres, nezdrava prehrana, pomanjkanje spanja in pomanjkanje fizične aktivnosti.
Zelo pomembno je, da se pravočasno reagira in da se ukrepa takoj, ko pride do hormonskega neravnovesja. Tako lahko preprečimo škodo za zdravje, telo pa spet normalno funkcionira.
Kako prepoznati hormonsko neravnovesje?
Prvi znaki, ki lahko sporočajo, da se je ravnovesje v našem telesu porušilo, nakazujejo:
1.Težave s spanjem, prekomerno nočno znojenje in nenadna utrujenost
2.Neredna menstruacija in zmanjšana želja po spolnosti
3.Težave s kožo, pojavijo se lahko akne, mozolji …
4.Težave s spominom, glavobol, tudi migrena
5. Nenehna lakota ter nabiranje odvečnih kilogramov
6.Hitrejša rast temnih dlak
7.Nenehne spremembe razpoloženja in depresija
Do neravnovesja hormonov najpogosteje pri ženskah pride v obdobju menopavze, včasih se poruši tudi zaradi jemanja določenih zdravil.
Če imate katerega ali več znakov, ki so opisani zgoraj, še ne pomeni, da se vam je hormonsko ravnovesje porušilo, je pa prav, da obiščete svojega zdravnika, mu opišete svoje težave ter se z njim posvetujete o zdravju in primernih rešitvah.