Naravni ritmi (ritmi Lune, bioritem ...) vplivajo na vse na Zemlji, pa če si to priznamo ali ne.
In čeprav je v sodobnem življenju težko vse idealno prilagoditi luninim fazam, je pri določenih velikih dogodkih vendarle priporočljivo "poslušati Luno".
Predvsem, ko gre za operativne in kirurške posege, ki se lahko zaključijo z "učbeniškim celjenjem" ali postoperativnimi zapleti.
Zato smo preverili, kdaj je dobro načrtovati kakšen operativni poseg, in kdaj ga je priporočljivo prestaviti oziroma se bolje nanj pripraviti.
Ob polni luni stran od operacijske mize!
Za vse vrste kirurških posegov (seveda z izjemo nujnih operacij, ki jih nikakor ne moremo odložiti) velja: bliže kot so polni luni, bolj je neugoden čas zanje. Polna luna namreč na telo deluje najbolj negativno.
Zato, če je le možno, operativne posege načrtujte v obdobju pojemajoče lune.
Pomembno je tudi, na katerem organu bo potekal poseg
Drugo pomembno lunino pravilo glede operativnih posegov je tudi to, da če boste operirani na telesnem organu ravno na dan, ki mu bo vladalo znamenje, skozi katerega bo Luna takrat potovala, bo poseg na telo deloval bolj škodljivo kot druge dni.
Če "ujamete" ravno takšen neugoden dan, je veliko večja verjetnost za komplikacije in vnetja, doba zdravljenja in okrevanja pa je daljša. Blizu polne lune pogosto prihaja tudi do močnih krvavitev, ki se težko ustavijo.
Zato se izogibajte kirurških in vseh operativnih posegov na telesnem predelu, ki je na dan posega pod vplivom zodiakalnega znamenja, ki vlada temu delu telesa.
Na primer: Na dan rib ne opravljajte posegov na stopalih, na dan leva pa ne srčnih operacij.
"Ne dotikaj se z železom nobenega telesnega dela, ki ga vodi znamenje, skozi katerega Luna pravkar potuje."
Hipokrat