Fižol
Surovi fižol vsebuje toksin lektin, ki pa ga je potrebno odstraniti. To storimo s pomočjo kuhanja. Ampak, fižol moramo kuhati pravilno, da se te strupene snovi zares znebimo. Največ lektina vsebuje suhi in rdeči fižol. Da bo lažje prebavljiv in zdrav, ga moramo pred kuhanjem namočiti v mrzli vodi. Fižol naj se namaka čez noč. Vodo večkrat odlijemo in nalijemo novo. Nato pa suhi fižol kuhamo v večji količini vode. Dobro je zraven dodati še list lovora ali manjšo vejico rožmarina. Tako bo fižol okusen in zdrav. Kuhamo, dokler ne postane mehak.
Plesen na hrani
Včasih se zgodi, da živilo napade plesen. Mnogi to plesen le odrežejo in živilo nato še vedno uživajo. Ampak, tega nikar ne počnite več! Plesen se razširi po vsem živilu in s tem, ko odrežete vidni del, je še vedno prisotna. Plesen pa je zelo škodljiva za zdravje, zato vam naj ne bo žal zavreči takšnega živila. Seveda pa to ne velja za plesnive sire, katerim je plesen, ki je užitna, dodana že ob zorenju.
Krompir
Krompir je povsem užitna in zdrava zelenjava, toda le dokler ne kali. Če shranjujete krompir in ta začne kaliti, ga ne uporabljajte več. Ti kalčki so namreč strupeni in v krompir sproščajo snov, imenovano glikoalkaloid, ta pa je za naše zdravje zelo nevaren, povzroči lahko tudi hudo zastrupitev. Ko krompir kali, ni več užiten.
Kozice
Kozice so manjši rakci, dolgi okrog 5 cm, svetlo rjave barve in brez klešč. Pogosto jih imenujejo tudi gamberi. So zelo zdrave, a le, če niso gojene. Dejstvo je, da večina kozic vzgojijo, ta vzgoja pa ni nič kaj zdravju prijazna. Pri vzgoji uporabljajo antibiotike in pesticide. Zato vam lahko večja količina kozic škoduje.