Starejše osebe uporabljajo facebook zaradi enakih razlogov, kot so ga uporabljali študenti pred desetimi leti: želijo ostati v stiku s prijatelji in družinami ter spoznati nove ljudi, je pokazala raziskava vseučilišča Penn State.
Kot navaja omenjena študija, je osrednji motiv, zaradi katerega starejši uporabljajo facebook, povezovanje in premostitev razdalje med uporabniki. Na ta način se namreč želijo povezati z družinami, starimi prijatelji in sorodniki. Če pa govorimo o povezovanju z ostalimi ljudmi, starejši uporabniki facebooka upajo, da bodo lahko prek družabnega omrežja spoznali osebe, ki imajo podobne interese in stališča, kot jih imajo sami, zaradi česar se bodo lahko z njimi tudi pogovarjali.
Obstajajo tudi takšni uporabniki facebooka, ki družabno omrežje uporabljajo predvsem za neke vrste nadzor nad družbenim dogajanjem. Raziskava je pokazala tudi, da nekateri uporabniki radi občasno preverijo, kaj se pri drugih dogaja in kako napredujejo otroci, posebej njihovi vnuki.
Na facebooku so sicer izrazito manj aktivni tisti, ki so se družabnemu omrežju pridružili zato, ker ga uporabljajo njihovi otroci ali pa je to zahtevala okolica. Zanimivo je tudi, da starejši facebook najbolj uporabljajo za pošiljanje sporočil ter objave na facebook zidu.
Facebookovi inženirji se trenutno ukvarjajo s tem, kako bi starejšim omogočili čim bolj prijazno uporabo tega družabnega omrežja ter s tem podaljšali zadrževanje oseb na facebooku.
Starejše osebe facebook uporabljajo povprečno 35 minut na dan, kar je veliko več od povprečja vseh uporabnikov omrežja, ki je 20 minut. Seveda pa inženirji razmišljajo tudi o tem, kako bi lahko zaslužili s starejšimi uporabniki, saj imajo upokojenci večinoma redni vir prihodkov, v nasprotju z učenci in študenti. Trenutno načrtujejo podrobno raziskavo navad starejših uporabnikov facebooka, saj so dozdajšnje raziskave v središče postavljale mlajše osebe.
Ker število starejših na facebooku sunkovito narašča, te skupine pač več ne morejo in ne smejo ignorirati.