V Bruslju, na sedežu upravljanja Evropske unije, deluje močna agencija, ki se posveča izključno izzivom, ki jih prinaša starajoča se družba. Posvečajo se izzivom starejših, kot tudi družbi kot taki. V svojem poslanstvu imajo plemenite cilje, kot napr: zmanjševanje neenakosti med generacijami, zagovarjajo človekove pravice tudi v starosti, prilagajanje družbe na čedalje večji delež starejših ljudi itd. Ta agencija zaposluje preko 30 oseb, financiramo jo davkoplačevalci Evropske unije, na leto pa za svoje delovanje potrebuje cca 1,5 mio eur.
PREBERITE TUDI: Starost in družinski odnosi: "Čim prej, kmalu po 50. letu, uredite odnose znotraj družine"
Prav tako imamo v Sloveniji številna društva, zveze društev in druge neprofitne organizacije, ki se ukvarjajo s podobno tematiko, torej s starajočo se družbo. V veliki meri se financirajo iz Evropske unije, državnega proračuna in tudi občinskih proračunov, skratka, iz davkoplačevalskega denarja.
Navkljub vsem projektom in potrošenim davkoplačevalskim denarjem, pa se življenje starejših v zadnjih desetletjih pri nas ni kaj dosti spremenilo. Že v 80. letih prejšnjega stoletja se je vedelo, da se bo družba zelo hitro postarala, da se življenjska doba daljša, da je potrebno poskrbeti za nego starejših izven domov za upokojence, vedelo se je , da je demografska slika Slovencev zelo slaba, da primanjkuje stanovanj za mlade družine in še in še. In vendar: že 25 let čakamo na ureditev dolgotrajne oskrbe, nihče se resno in dolgoročno ne ukvarja z rodnostjo naroda in prijaznemu okolju za mlade družine..
Manjka čvrsta dolgoročna strategija razvoja družbe. Ta se je v preteklih desetletjih izgubila v strankarskih dvobojih in borbi za oblast. V tej borbi so pridobili samo strankarski lobiji, narod pa je največji poraženec.
PREBERITE TUDI: "Ne živite življenja svojih otrok, niti svojega ne stavite nanje. Pustite jim, da živijo, kot želijo"