Prične se z nekaj kapljicami urina na spodnjem perilu. Težko zdržite do stranišča, vam malce uide. Je to že razlog za paniko? Ni, a kljub temu bodite pozorni in nekaj ukrenite.
Če ste predebeli, potem se lotite zdravega načina hujšanja. Če potrebujete pomoč in strokovne nasvete, vam lahko pomaga odličen prispevek, ki ga najdete tukaj.
PREBERITE TUDI: Tako boste živeli aktivno kljub težavam z inkontinenco
Če še ne izvajate Keglovih vaj, se jih lotite še ta trenutek, ko berete ta članek. Če ne veste, kako, si navodila preberite tukaj.
Zgodni znaki, ki nakazujejo urinsko inkontinenco
Najpogostejši sta urgentna in stresna inkontinenca. Lahko pa se pojavi tudi mešanica obeh.
Pri urgentni inkontinenci prihaja do nenadnega in nemotenega uhajanja urina ob ali kmalu potem, ko začutimo, da nas tišči. Čutimo močno potrebo po uriniranju, a nam ne uspe priti do stranišča. Do tega lahko prihaja, če imamo preveč aktiven mehur, ki se krči tudi takrat, ko ta ni popolnoma poln. To se lahko dogaja tako podnevi kot tudi ponoči.
Pri stresni inkontinenci pa prihaja do uhajanja urina če na primer kihnemo, kašljamo, se smejimo, dvigujemo težak predmet.
PREBERITE TUDI: Z novimi vpojnimi hlačkami TENA Lady Pants uživajte v vsakodnevnih aktivnostih kljub oslabljenemu mehurju
Ne glede na to, za kateri tip inkontinence gre, pa strokovnjaki opozarjajo, da je pravočasno zdravljenje zelo pomembno. Z njim lahko upočasnimo potek te zdravstvene nevšečnosti.