Imate tudi vi radi lepo urejen vrt in uživate ob ustvarjanju lepote tudi v okolici svojega doma?
Potem ne zamudite v torek, 2. novembra 2021, ob 15. uri uvodnega srečanja študijskega programa Univerze za tretje življenjsko obdobje (UTŽO) z naslovom Vrtna umetnost in krajinska arhitektura.
Ob torkih ob 15. uri prek Zooma
Študijski program Vrtna umetnost in krajinska arhitektura bo potekal ob torkih od 15.00 do 16.30 prek programa Zoom, vodila pa ga bo doc. dr. Ines Babnik, asistentka na Oddelku za umetnostno zgodovino Filozofske fakultete v Ljubljani in avtorica knjige Kultura vrtov, oblikovane zelene površine v Ljubljani od sredine 18. stoletja do zgodnjega 19. stoletja.
"Ljudje oblikujemo vrtove in parke od trenutka, ko nam ni bilo več potrebno skrbeti zgolj za lastno preživetje. Na predavanjih se bomo sprehodili od idej mezopotamskih vrtov do sodobnih oblikovanih zelenih površin. Skozi spoznavanje teoretičnih in praktičnih usmeritev za oblikovanje vrtov se bomo na izbranem primeru učili načrtovati vrtno zasnovo oziroma reševali probleme v vrtnem prostor," pišejo na spletni strani UTŽO.
Od mezopoztamskih vrtov do lastnega vrta doma
Udeleženci študijskega programa Vrtna umetnost in krajinska arhitektura, za katerega bodo odšteli le 15 evrov na mesec, se bodo v prijetni družbi sprehodili od idej mezopotamskih vrtov do sodobnih oblikovanih zelenih površin, si ogledali izbrane primere v Evropi ter se ozrli tudi na daljni vzhod in zahod.
Tudi na območju današnje Slovenije smo imeli nekaj izjemnih vrtnih zasnov, ki jih bodo udeleženci programa spoznali in si jih (če bo le mogoče) ogledali tudi v živo. Osredotočili se bodo predvsem na Ljubljano, ki je kot dolgoletna prestolnica Kranjske omogočala krajinskemu oblikovanju svojevrsten zagon.
Udeleženci programa si bodo na podlagi različnih primerov iz svetovne zgodovine lažje ustvarili pregled nad elementi, ki jih človek vključuje v oblikovanje vrtnega prostora, in se tako opremili s potrebnim znanjem, kako si doma ustvariti prečudovit vrt, ki ga bo občudoval vsak mimoidoči.
Za več informacij o programu in možnosti vpisa (ki ga lahko uredita kar od doma prek spleta) pišite na elektronski naslov univerza3@siol.net ali pokličite na telefonsko številko 01/433 20 90!