V torek, 21. novembra svoja vrata odpira 39. slovenski knjižni sejem. Potekal bo do nedelje, 26. novembra na Gospodarskem razstavišču. Slogan letošnjega sejma je Beseda besedi, osrednja osebnost pa Karel Destovnik Kajuh, saj namreč letos praznujemo 100-letnico njegovega rojstva.
Kako lahko sodelujete v nagradni igri?
V sodelovanju s Knjižnim sejmom smo na portalu Mojaleta.si pripravili posebno nagradno igro, v kateri se lahko potegujete za knjigi: Kokošji rod ali Draga Kristina (več o knjižnih uspešnicah si preberite spodaj v prispevku).
Nagradna igra poteka na našem Facebook profilu. Potekala bo od 18. novembra do 22. novembra do 20tih.
Pogoji za sodelovanje:
Opomba: upoštevali bomo le tiste udeležence nagradne igre, ki bodo pravilno izpolnili vse 4 pogoje za sodelovanje v nagradni igri.
Iz Instagrama in Facebooka bomo skupaj izžrebali dva srečna nagrajenca, ki boste prejela nagradi. Rezultate bomo objavili v komentarju pod objavama v ponedeljek, 20. novembra.
O knjigah
Knjiga Kokošji Rod - Josip Ribičič
Sedem kratkih zgodb, ki prinašajo še vedno aktualne tematike. Klasika, ki ne sme manjkati na vaši knjižni polici! Josip Ribičič je utemeljitelj slovenske moderne pravljice, ki jo je kot pisec popeljal v sodobni evropski vrh. Kokošji rod je prozno delo, ki je v posodobljeni izdaji predstavljeno prvič po skoraj stotih letih. Družbenokritično obarvane pripovedi, ovite v vsakršno vedenje kokoši in petelinov, ne nakazujejo smiselnih sprememb. Prinašajo pa sedem pripovedi, sedem tematik, s katerimi se lahko poistovetimo še danes.
Več o knjigi si preberite TUKAJ.
Draga Kristina – Kristina Brenko
Slovenska urednica, pisateljica in prevajalka Kristina Brenkova (1911-2009) se je v založbi Mladinska knjiga zaposlila leta 1949, kjer je delala do upokojitve. Prevzela je urednikovanje otroške literature, vse od začetka je bil njen cilj ponuditi otrokom nadpovprečne slikanice, ki so jih ustvarjali naši najboljši ilustratorji in pisatelji. Znala je izbrati tudi najkvalitetnejša dela iz svetovne zakladnice. Polna drznih idej in sodobnih pogledov (doktorirala je iz psihologije) je navdihovala sodelavce ter z njimi ustvarjala omikane, prisrčne vezi, kar v Sloveniji po drugi svetovni vojni ni bilo ravno v navadi. Pričujoča monografija, ki je izšla ob 110. obletnici Kristininega rojstva, s prispevki mnogih eminentnih imen slovenske literature in ilustracije, s katerimi je Brenkova sodelovala in prijateljevala, zaobjame ne le odličnost in pomembnost njenega dela, njene značajske lastnosti, pač pa tudi ambivalentnost tistega časa. Knjiga vsebuje fotografije iz življenja urednice, slikanic, ki so se duš malih bralcev pionirčkov tako dotaknile, korespondence, ki jo je Kristina vodila z ustvarjalci, ki so jo cenili.
Več o knjigi si preberite TUKAJ.
NAGRADNA IGRA JE ZAKLJUČENA.