Govorite resnico
Ko boste govorili z morda svojim bodočim delodajalcem, se zavedajte, da niste ne prvi in ne zadnji, ki govorite z njim in se potegujete za službo. Delodajalec ima zato zagotovo izkušnje. Zato govorite resnico, ne obljubljajte tistega, česar ne morete izpolniti. Če boste navedli tudi kakšno vašo malce slabšo lastnost, to ne bo nič narobe, saj nihče ni popoln. Če določene stvari ne znate, to tudi povejte in dodajte še, da se z veseljem tega naučite.
Ne kritizirajte svoje prejšnje službe
Če boste govorili negativno o svojem prejšnjem delodajalcu, svojem prejšnjem delu, ne boste naredili dobrega vtisa. S tem boste mogoče bodočemu delodajalcu celo dali vtis, da se samo pritožujete in da opravljate. Tega pa nihče ne mara. Če boste o prejšnji službi povedali kaj negativnega, dodajte tudi kaj pozitivnega. Če se boste samo pritoževali, boste pri bodočemu delodajalcu lahko pustili negativen vtis.
Povejte, da boste službe veseli
Če vas bodo vprašali, za katero službo se še potegujete, povejte po resnici, če ste prošnje oddali tudi drugam ali bili vabljeni še na kak razgovor za službo. Bodite iskreni. Iščete službo, zato je poponoma normalno, da ste napisali več prošenj ali se odzvali na več oglasov za prosto delovno mesto. Lahko pa dodate še, da si želite, da bi bili izbrani prav za to mesto, za katero ste trenutno na razgovoru.
Ne sprašujte o dopustu
Na razgovoru za službo se seveda omenja tudi plačilo. Če vas bodo vprašali, koliko plačila si želite, jim to povejte. Ni pa najbolje omenjati dopusta. Četudi v kratkem načrtujete dopust, to raje povejte, ko boste službo že imeli. Imejte v mislih, da se vaš bodoči delodajalec zagotovo ne želi na prvem razgovoru meniti o tem, kdaj in za koliko dni vas na delu ne bo.