Paradižniki veljajo za zdrave – tudi zato, ker premorejo antioksidant likopen. Ta jim poleg dobrodejnih učinkovin daje tudi značilno rdečo barvo.
A kot se izkaže, kuhanje dela čudeže. Strokovnjaki s Politehnične univerze v Valenciji so namreč ugotovili, da toplotna obdelava učvrsti likopen, kar pomeni, da ga več preživi prebavljanje in ga temu primerno večja količina konča v telesu, s tem pa se krepi tudi njegova probiotičnost. Raziskovalci pa so pod vpogled vzeli tudi Lactobacillus reuteri, eno od najbolj pomembnih bakterij za zdravje črevesja. Ugotovili so, da čeprav omenjena bakterija prepreči absorpcijo nekaterih antioksidantov, ti povečujejo njeno učinkovitost. V kuhani paradižnikovi omaki pa še toliko bolj. Po besedah raziskovalcev pozitivni učinki te bakterije krepko odtehtajo negativno plat, torej preprečevanje absorpcije nekaterih antioksidantov.
Kako zdrav je paradižnik, so nakazale že nekatere predhodne študije. Denimo, da upočasnjuje raka na želodcu in da pri moških zmanjšuje nevarnost nastanka raka prostate. Vsebujejo tudi veliko vitaminov – vitamine A, B, C, E in K ter kalcij, kalij, magnezij in vlaknine. Premore še kaotenoide, ki lahko ščitijo pred s starostjo povezano degeneracijo makule in drugimi očesnimi boleznimi. Paradižnikov sok lahko nadalje blaži nekatere simptome menopavze, kot so anksiozne motnje.