Ringaraja.net ob 20. rojstnem dnevu podaril 1.000 tečajev Naj srček bije

V kritičnih situacijah je velikokrat za izid za otroka odločilno prav to, ali zna prvi posredovalec pravilno odreagirati. To znanje je portal Ringaraja.net ob svojem slavnostnem jubileju pripeljal do tisoč družin, ki si tečaja sicer ne bi mogle privoščiti.
Tečaj Naj srček bije je v desetih letih usposobil že več kot 10.000 odraslih, tako da je nedvomno vodilni tečaj prve pomoči in temeljnih postopkov oživljanja otrok pri nas. (Arhiv Ringaraja.net)
Tečaj Naj srček bije je v desetih letih usposobil že več kot 10.000 odraslih, tako da je nedvomno vodilni tečaj prve pomoči in temeljnih postopkov oživljanja otrok pri nas. (Arhiv Ringaraja.net)
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila

Jutri, 16. oktobra 2021, je že deveti evropski dan oživljanja, ki so ga na prvem slovenskem družinskem portalu Ringaraja.net obeležili na prav poseben način, saj danes praznujejo že 20 let obstoja.

Ob slavnostnem jubileju so s pomočjo svoje dobrodelne ustanove DANU Filantropije, spletne šole za starše SkrbenStars.si in srčnih podpornikov razdelili kar tisoč spletnih tečajev prve pomoči in oživljanja Naj srček bije.

Starši otrok iz socialno ogroženih družin pod okriljem Zveze prijateljev mladine Slovenije in starši otrok z redkimi boleznimi iz društva Viljem Julijan bodo tako odslej bogatejši za neprecenljivo znanje, ki rešuje življenja. 

Naj srček bije

 

Pomembno znanje za vse, ki imajo stik z otroki

»Kot osrednji slovenski portal za starše se čutimo odgovorne in dolžne ozaveščati o tako pomembni tematiki, ki je pri nas pogosto spregledana. Prve pomoči in postopkov oživljanja se praviloma učimo le enkrat v življenju – ko opravljamo vozniški izpit. Vrtci, šole in šole za starše so to znanje v obveznih programih popolnoma zanemarile.

V kritičnih situacijah pa je velikokrat za izid za otroka odločilno prav to, ali zna prvi posredovalec pravilno odreagirati,« je ob slavnostni predaji tečajev povedala mag. Andreja Kočar Pečnik, direktorica portala Ringaraja.net, ki že od začetka pred 20 leti nosečnicam, staršem in parom, ki želijo postati starši, prinaša aktualne in strokovne vsebine, povezane s starševstvom in družino. Pa tudi nasvete strokovnjakov, nosečniški koledar in potek otrokovega razvoja, poučne e-tečaje za starše, bogate darilne pakete ter forum, kjer si starši in bodoči starši izmenjujejo svoje izkušnje.

»Na Zvezi prijateljev mladine Slovenije smo veseli donacije spletnih tečajev prve pomoči in temeljnih postopkov oživljanja dojenčkov in otrok. Zavedamo se, kako pomembna je izobrazba staršev, dedkov, babic, vzgojiteljev, učiteljev in vseh, ki imajo stik z otroki in mladostniki na tem področju.

Tečaj Naj srček bije bo omogočal tisoč družinam, ki si tečaja sicer ne bi mogle privoščiti, da bodo lahko hitreje in učinkovito pomagale pri akutnem zdravstvenem stanju njihovih otrok. Tečaje bomo razdelili družinam iz različnih koncev Slovenije, pri tem pa nam bodo pomagale naše lokalne zveze in društva prijateljev mladine,« je povedala Breda Krašna, generalna sekretarka Zveze prijateljev mladine Slovenije.

Podelitev tako velikega števila tečajev pa ne bi bila mogoča, če je ne bi podprli tudi srčni pokrovitelji.

»Danes bi se zato radi zahvalili srčnim podpornikom in družbeno odgovornim podjetjem – Zavarovalnici Triglav d.d., podjetju Akrapovič d.d. in blagovni znamki Aptaclub, ki so podprli našo akcijo in omogočili enak dostop do tega pomembnega znanja tudi deprivilegiranim družinam,« se je srčnim pokroviteljem zahvalila Kočar Pečnikova. 

Več o tečaju Naj srček bije si lahko ogledate na tej povezavi

‬‬‬‬

Spremljajte Moja leta na družbenih omrežjih Facebook, Instagram in Twitter.

Morda te zanima tudi:

Kolenske poškodbe in smučanje: Kako se zaščititi in kje najti pravo opornico?

Smučanje združuje adrenalinsko vznemirjenje, rekreacijo...

Vrata je odprlo prvo društvo v Sloveniji, ki nudi podporo bolnikom z melanomom

V Sloveniji je začelo delovati prvo Nacionalno društvo ...

15 let Programa Svit: Za zdravje in prihodnost brez raka debelega črevesa in danke

Program Svit, državni program presejanja in zgodnjega o...

TELOVADBA: Enostavne vaje na stolu (+ video)

Veseli december je tu. Ob dobri hrani in pijači pa nika...

Intervju (spolnost v menopavzi): "V Sloveniji, ja, mi smo še nekoliko za časom"

V uredništvu MojaLeta.si smo mesec november posvetili p...

Kako ohraniti živahno spolnost tudi v menopavzi?

Velja splošno prepričanje, da naj bi v zrelih letih med...

Metka Klevišar: Dovoli si tudi nič delati

So ljudje, ki neverjetno veliko naredijo, ki si ne vzam...

Metka Klevišar: Naša odvisnost

Vsak človek si želi, da bi bil samostojen, čim manj odv...

Izšla je decembrska revija Vzajemnost 2024

Ena od novosti sodobne družbe je poklic družabnice ali ...

Priporočamo knjigo: Nova menopavza (dr. Mary Claire Haver)

Letos je pri založbi Učila International izšla izjemna ...

Numerološka napoved za december 2024: Čaka nas mesec ekstremov

Stopamo v mesec odnosov ter ekstremov. Na trenutke si b...
Priljubljeno Priljubljeno Natisni Natisni
Komentarji Komentarji
0
Povečaj pisavo besedila
Pomanjšaj pisavo besedila
Starejše novice:
Prijavi se
Uporabniško imeGeslo



* Pozabljeno geslo? Klikni TUKAJ!
* Nov uporabnik? Registriraj se!
Predlogi prijateljev
Registriraj / prijavi se da ti bomo lahko priporočali nove prijatelje.
Ambasadorji MojaLeta.si arrow right
Milena Miklavčič

Milena Miklavčič
novinarka, pisateljica


"Od nas samih je odvisno, s katero nogo bomo vstali. To je recept za uspešno življenje, ne nazadnje tudi v zrelih letih."

Uredništvo Kontakt O portalu Oglaševanje Splošni pogoji Piškotki
© 2025 MojaLeta.si Vse pravice pridržane.