Sindrom bolnih stavb
Študije kažejo, da ljudje v prostorih, ki so umetno prezračevani, pogosto trpijo za tako imenovanim sindromom bolnih stavb (sick building syndrome). Za te stavbe so značilni pojavi, kot so suha sluznica, draženje oči, glavobol, utrujenost, pogostejše pojavljanje vnetij dihal. Vzroki za te simptome naj bi bili prehitro in turbulentno gibanje zraka, nesposobnost posameznika, da vpliva na klimatske razmere, kontaminacija zraka, ki prihaja iz cevi in vlažilnikov zraka, nizkofrekvenčni hrup ventilatorjev in nefiziološko spreminjanje temperature čez dan.
Na udaru so astmatiki
Kolikšen bo vpliv onesnaženega notranjega zraka na človeka, je odvisno tudi od stanja njegovega imunskega sistema, zdravil, ki jih uživa, in trenutnih zdravstvenih težav oziroma stanja. Nekateri posamezniki so zelo alergični na nekatere kontaminante. Zlasti za astmatike tako onesnaženje pomeni posebno tveganje.
Izogibajte se prepihu
Ko prepoteni vstopite v prostor ali se usedete v avto, ne vklopite takoj klime in ne delajte prepiha. Nenadna sprememba temperature lahko negativno vpliva na vaše zdravje in kaj hitro se boste prehladili, začeli kašljati, dobili vnetja in celo angino. Zato postopoma ohlajajte prostor ali avto in ne delajte prepiha.
Med vožnjo ali bivanjem v klimatiziranih prostorih pazite na višino temperature. Pri vožnji z avtomobilom lahko sicer naravnate temperaturo na 22 stopinj Celzija, če je zunaj 31 stopinj Celzija vendar pred izstopom iz avtomobila povišajte temperaturo v avtomobilu. Priporočljiva razlika med zunanjo in notranjo temparaturo naj bi bila med štiri in šest stopinj Celzija.